Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto zatrzymali nieletniego, który na ulicy ugodził nożem w szyję innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w niedzielę popołudniu w centrum miasta. Siedzący 41-letni mężczyzna został zaatakowany przez 16-latka i ugodzony nożem w szyję.

Po zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci powiadomieni o tym rozpoczęli poszukiwanie napastnika. W wyniku sprawdzenia pobliskich uliczek namierzyli go i zatrzymali. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nóż, którym posłużył się napastnik.

Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podczas dalszych czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że 16-latek jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 16-latek już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W chwili obecnej będzie za popełniony czyn odpowiadał jak osoba dorosła. Decyzją Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście wobec nieletniego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.