Młodzi licealiści-przedsiębiorcy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Olimpiada Przedsiębiorczości to dla licealistów szansa, żeby zdobyć upragniony indeks na uczelnię wyższą.

Do etapu centralnego zakwalifikuje się 15 najlepszych uczniów spośród wszystkich uczestników eliminacji okręgowych, które odbyły się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

– Już od podstawówki chciałem brać udział właśnie w tej olimpiadzie – mówi Błażej Niewiarowski, uczestnik Olimpiady Przedsiębiorczości. 

Katarzyna Skrzynecka to finalistka zeszłorocznej Olimpiady. Ambicja sprawia, że chciałaby być laureatką, dlatego startuje również w tym roku. Ekonomią i biznesem interesuje się od kilku lat.

– Od trzeciej klasy gimnazjum, wtedy brałam po raz pierwszy udział w szkolej Olimpiadzie Przedsiębiorczości – tłumaczy Katarzyna Skrzynecka, uczestniczka Olimpiady Przedsiębiorczości.

Uczniowie mają do rozwiązania test, później najlepsza 50-tka mierzy się z zadaniem sytuacyjnym dotyczącym rozwiązania problemu w przedsiębiorstwie. Jak podkreśla Andrzej Urban, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, którego uczeń wygrał olimpiadę, przygotowaninie się do niej, nie jest proste.

– To bardzo trudne. Zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela. Jak sobie przypomnę ostatni taki przypadek, to popołudniami siedzieliśmy naprawdę wiele godzin nad zagadnieniami – wyjaśnia Andrzej Urban, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Olimpiada Przedsiębiorczości organizowane jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, w której skład wchodzi Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Dla uczelni to okazja, aby zainteresować potencjalnych kandydatów na studia swoją ofertą.

–  Na to liczymy. Tak, to jest nasz cel, który chcielibyśmy osiągnąć. Wiemy, że jest to młodzież, która interesuje się ekonomią i prezentuje bardzo wysoki poziom wiedzy – mówi dr hab. Joanna Radomska z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

– W moim przekonaniu jest szansa, żeby zaszczepić iskierkę zainteresowania. Z tego być może, z jednej strony pojawią się kandydaci, którzy wybiorą biznesową ściężkę kształcenia, a z drugiej strony może wynikną z tego jakieś interesy i biznesy, które uczestnicy w przyszłości założą – dodaje prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

Etap centralny, w którym udział wezmą najlepsi licealiści, odbędzie się 2 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy