- Jeżdżąc motocyklem wymyśliłem sobie, że mogę pomóc, sąsiadom lub znajomym, żeby seniorzy nie musieli się narażać - mówi Michał Ćwieczkowski, Moto WROlontariusze.

I tak akcja powstała i ruszyła, do pomocy dołączyły się inne zmotoryzowane osoby, aby pomagać i rozwozić potrzebne rzeczy. 

- Jesteśmy w stanie szybciej i bezpieczniej pomagać w tych czasach np. kupując zakupy dla seniorów - dodaje Michał Ćwieczkowski, Moto WROlontariusze.

Wolontariusze współpracują z wieloma grupami na terenie Dolnego Śląska, dzięki czemu wiedzą co jest najbardziej potrzebne.

- Szpitalom najbardziej brakuje produktów ochrony osobistej: przyłbic, masek i kombinezonów. Pomagamy im i transportujemy tam najbardziej potrzebne rzeczy - mówi Michał Ćwieczkowski, Moto WROlontariusze.

- Jedziemy od punktu A do punktu B i roznosimy przesyłki jadąc kolumną - podkreśla Rafał Ava Urban, Moto WROlontariusze.

Osoby są wdzięczne MotoWROlontariuszom, za to co robią. Każda zainteresowana osoba, może dołączyć do Moto WROlontariatu i pomóc innym. Moto WROlonatriuusze zapraszają do dołączenia w swoje szeregi, nie trzeba mieć najlepszego motocykla, żeby zostać jednym z nich i pomagać.