Ja maluję psa, który przed chwilą tędy przechodził, był duży i puchaty - mówi Zuzia, uczennica szkoły.  

Bardzo chciałam, żeby ta szkoła była piękniejsza, żeby ten budynek był ładniejszy. Żeby ta wieżyczka nie była niechcianym dzieckiem, tylko żeby sprawiała radość - mówi Irina Brovko, pomysłodawczyni projektu z Fundacji Lyada. 

Byłam wczoraj i dzisiaj przyprowadziłam koleżankę. Powiedziałam - chodź na Pawią - zobaczysz coś fajnego. I dobrze, że jest to samo tło, kolorystyka i sam budynek szkoły - mówi mieszkanka. 

Pomysły to biorą się z kosmosu. Chciałem sprowokować młodzież do interakcji ze ścianą, trzeba się wczuć, popatrzeć, zrozumieć co artysta miał na myśli - mówi Jakub "Biko" Bitka, artysta.

Nie radzimy sobie z odczytaniem. Europa? Nie, nie, to wyraz „obserwuj”, a ten wąż to literka „s” - rozszyfrowują okoliczni mieszkańcy.

„Obserwuj, poszukuj, pytaj” - to taki mural poszukujący - wyjaśnia artysta. 

Jestem zadowolona, że pozyskaliśmy wielu przyjaciół, osób życzliwych, którzy wykonali ten mural całkowicie bezpłatnie.  I najważniejsze - nigdy nie mieliśmy pieniędzy, a zgłosił się do nas pan, firma, która oczyści nam budynek bezpłatnie -  mówi  Lucyna Cempel, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 23 we Wrocławiu.

Projekt został zrealizowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław.