Muzeum Motoryzacji. Nowe show świateł!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Muzeum Motoryzacji na terenie Zamku Topacz zaprasza gości. Od 3 lutego to miejsce zostanie otwarte. Na zwiedzających czeka wystawa, a także nowe show multimedialne.

– Powstało show multimedialne w oparciu o fragmenty różnych filmów, które z przymrużeniem oka opowiadają nam o kamieniach milowych motoryzacji, które możemy obejrzeć w muzeum i przy pomocy różnych świateł zobaczyć wyłaniające się z ciemności pojazdy, o których mowa jest w tych historycznych, kultowych filmach  – mówi Adam Kornafel, Muzeum Motoryzacji Topacz. 

– Codziennie popołudniu od godz. 16 do 21 będą odbywać się pokazy. W weekendy od godz. 11-21, w odstępach 20 minutowych. Będziemy wpuszczać określoną liczbę osób zgodnie z reżimem sanitarnym – dodaje Adam Kornafel, Muzeum Motoryzacji Topacz.

W Muzeum Motoryzacji na terenie Zamku Topacz także znajduje się druga sala, w której można zobaczyć ponad 40 eksponatów. W tym kolekcje polskich syrenek. 

– Obecność różnych marek pojazdów tutaj jest uzasadniona tym, że one są oparte o konstrukcję przedwojennego samochodu DKW. Pokazaliśmy samochody produkowane w NRD, praktycznie tam te wszystkie samochody było oparte o ten model samochodu, a także polskie syrenki – podkreśla Adam Kornafel, Muzeum Motoryzacji Topacz.

– Na każdej wystawie muszą być perełki. Tutaj widzimy jest pochodzący z NRD Melkus (wyścigówka) 100 egzemplarzy wykonanych . W Polsce jest najprawdopodobniej jeden i to u nas na wystawie. Pokazujemy także legendarne polskie auto sportowe – Syrenę Sport. U nas znajduje się jedna z dwóch replik tego samochodu – mówi Krzysztof Sachs, Muzeum Motoryzacji Topacz.

– Bilet uprawnia zarówno do obejrzenia show multimedialnego, jak i do zwiedzenia wystawy. Mamy także przygotowany bilet na trzy atrakcje: park iluminacji, show i wystawę. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – dodaje Krzysztof Sachs, Muzeum Motoryzacji Topacz.

Zamek Topacz w podwrocławskiej Ślęzie zaprasza od 3 lutego na wystawę i pokaz multimedialny.

Zobacz również

Wilcza Góra, czyli centrum wulkanu i znak rozpoznawczy Złotoryi. Kiedyś tętniło tutaj życie. Na samym szczycie stało schronisko z genialnym widokiem na całe miasto. Następnie w okresie powojennym to miejsce stało się kamieniołomem i wydobywano tutaj bazalt metodą odkrywkową, a skruszony kamień jechał na budowy dróg całej Polski. Teraz to miejsce dzięki rewitalizacji odzyskuje dawny blask i wraca na turystyczną mapę Polski.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy