Fundacja Go’n’Act otworzyła pierwszy we Wrocławiu internetowy sklep charytatywny. W „Na dobrą sprawę” kupimy ubrania z drugiego obiegu, a cały zysk pochodzący ze sprzedaży trafi do fundacji, która działa na rzecz rozwoju i edukacji dzieci i młodzieży.

- Sklep „Na dobrą sprawę” jest sklepem charytatywnym, który działa w formie butikowego second handu dostępnego online. Jest częścią fundacji Go’n’Act i to z myślą o niej powstał - mówi Aleksandra Stachura, wiceprezes fundacji Go’n’Act.

W „Na dobrą sprawę” kupimy zarówno ubrania jak i dodatki. Sklep realizuje idee less waste i slow fashion, które opierają się na tym, aby nie marnować produktów i dawać im drugie życie. Mimo tego, że jest to sklep z odzieżą używaną, wszystkie ubrania są starannie wyselekcjonowane i zadbane. 

- W sklepie można znaleźć eleganckie sukienki, ale jest też sporo pięknych ubrań w stylu vintage, butów, torebek oraz innych dodatków. Ubrania pochodzą ze zbiórek, które organizujemy. Ludzie przekazują swoje nienoszone już ubrania, a my je pierzemy, prasujemy i szykujemy do sprzedaży - dodaje wiceprezes fundacji Go’n’Act.

Branża odzieżowa ma negatywny wpływ na środowisko. Do produkcji kilograma bawełny, z której najczęściej zrobione są nasze koszule i t-shirty, potrzeba aż 20 tysięcy litrów wody. Z kolei przy każdym praniu syntetycznego ubrania uwalnianych jest aż 1900 mikrowłókien, które ostatecznie trafiają do oceanów, gdzie powoli się rozkładają. Zakupy w sklepach z drugiej ręki ograniczają zużycie surowców i wspierają dbanie o środowisko.

- Z drugiej strony to zawsze zakup, który wspiera idee less waste oraz zrównoważoną modę, bo ubrania pochodzą z drugiego obiegu - tłumaczy Aleksandra Stachura.

Kupując ubrania w „Na dobrą sprawę” możemy dodatkowo pomóc w działaniach fundacji Go’n’Act, która wspiera dzieci i młodzież. 

- Jako fundacja działamy w trzech głównych obszarach. Zajmujemy się prawami dziecka, integracją społeczną oraz edukacją dla pokoju. Organizujemy również projekty z lokalną społecznością, prowadzimy warsztaty i szkolenia, ale też programy międzynarodowe z partnerami z Europy - opowiada wiceprezes fundacji.

Fundacje można wspierać zarówno kupując w sklepie „Na dobrą sprawę”, jak i oddając do niego ubrania, w których już się nie chodzi.