Praca przy remoncie dworca kolejowego w Kątach Wrocławskich trwa w najlepsze. Niektórzy mieszkańcy twierdzą jednak, że budynek to jedno, ale żeby z tego miejsca utworzyć prawdziwy węzeł przesiadkowy, to musi powstać większy parking.

Dworzec Kolejowy w Kątach Wrocławskich z każdym dniem zbliża się do końca remontu. Niektórzy mieszkańcy martwią się jednak, czy po przebudowie będzie gdzie parkować.

 - Wielkość tego placu przed dworcem jest dalece niewystarczająca. Stworzenie w Kątach Wrocławskich takiego prawdziwego punktu przesiadkowego wymaga wygenerowania pewnie setki miejsc. Przynajmniej. - mówi Piotr Tyszko-Chmielowiec z Instytutu Drzewa. 

Na razie podróżujący do Wrocławia radzą sobie, zostawiając samochody po drugiej części dworca. 

- Tutaj na tym placu się nie uda zapewnić właściwej liczby miejsc postojowych, jako celu przesiadkowego. Wystarczy spojrzeć na rampę obok dworca. W bardzo niebezpieczny sposób parkują tam samochody i parkować będą. Apeluję do burmistrza Kątów Wrocławskich, zgodnie z deklaracją PKP, o podjęcie rozmów w celu wybudowania parkingu Park&Ride z prawdziwego zdarzenia. Tak, żeby mieszkańcy Kątów i miejscowości ościennych mogli w bezpieczny sposób zaparkować przy dworcu. - dodaje Robert Suligowski z Partii Zieloni. 

Władze gminy uspokajają. W planach remontu dworca jest zwiększenie liczby miejsc parkingowych. Rampa jednak na razie nie zniknie. 

 - Ta słynna rampa nie jest przedmiotem opracowania, nie jest przedmiotem dokumentacji przebudowy. To jest kolejny etap, do którego chcielibyśmy dążyć. Ten parking, w tej części dworca pozostanie niestety w takiej funkcjonalności w jakiej jest obecnie - mówi burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie, Łukasz Zbroszczyk.

Z przebudowy dworca skorzystają również rowerzyści. Gmina planuje ułatwić zostawianie jednośladów przy budynku dworca.

- My jako gmina realizujemy taki projekt, współfinansowany z Urzędem Marszałkowskim, budowy ścieżek rowerowych w gminie Kąty Wrocławskie. Na tym etapie będziemy stawiać przy dworcu wiatę rowerową Bike&Ride. - dodaje burmistrz.