- Brakuje nam ludzi, których wciąż szukamy, by móc dalej się rozwijać. Mamy nadzieję, że takich specjalistycznych kierunków może w przyszłości powstawać więcej. Nie tylko na prywantych uczelniach, ale także na tych państwowych. Ktoś musi zacząć. We Wrocławiu będziemy pierwsi. Z badań, które robilismy wynika, że w naszym mieście na jeden startup przypada na 4,5 tysiąca mieszkańców. Firm jest sporo, a pracowników około 36 tysięcy - mówi Paweł Peryga, specjalista IT Unity Group.

- Od marca uruchamiamy nowy kierunek związany z dziedziną  IT. Będą to wieczorowe studia inżynierskie, a sam kierunek będzie się nazywał Magento PHP Developer, czyli specjalista do handlu internetowego. Kierunek powstał dzięki funduszom unijnym w porozumieniu z platformą IT we Wrocławiu - zdradza Stanisław Lota z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

- W dzisiejszych czasach dobry informatyk, nie tylko świenie porusza się po swojej komputerowej przestrzeni, ale także ma wiele umiejętności miękkich, jak zdolność do pracy zespołowej, umiejętność autoprezentacji. To właśnie chcemy połączyć, otwierając ten nowy kierunek - dodaje specjalista IT.

- Opórcz standardowego wykształcenia informatycnzego, studenci będą mogli pracować na rzeczywistych projektach. Będą mogli współpracować z firmami, ucząć się wszytskiego w praktyce - zapowiada wykładowca.

- Pracodawcy dziś najbardziej oczekują na doświadczenie. Dlatego właśnie chcemy sprawić, żeby to był istotny czynnik tego nowego kierunku. Coś, czego jeszcze nie było - podsumowuje specjalista IT.

Młodzi studenci będą mieli nie tylko szansę na rozwój specjalizacji, ale także na rozpoczęcie drogi zawodowej już w trakcie nauki.