Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na dzierżawę terenu na Oporowie. Plaża powstanie w Parku Mamuta, na działce o powierzchni 3420 metrów kwadratowych. Plan nie został jednak skonsultowany z mieszkańcami.

Nowa plaża bez konsultacji? Wrocławianie zaskoczeni

- Wszyscy są ogromnie zaskoczeni. Nikt nie miał świadomości, że jest taki plan. Ten projekt nie był konsultowany z mieszkańcami. On się po prostu pojawił - opowiada Jolanta Staroszczyk, mieszkanka Oporowa.

- Raptem ma tutaj powstać plaża. Mieszkańcy zostali totalnie zaskoczeni. Plaża ma zostać zrobiona na cennym przyrodniczo terenie. Tutaj żyją zimorodki, kokoszki, wodniki, które są rzadkimi ptakami. Również cyraneczki i sowa uszata. Obok przecież mieszkają też ludzie. Coś jest nie tak - mówi Ewa Zachara, mieszkanka Wrocławia.

Protesty w Parku Mamuta. Mieszkańcy przeciw nowej plaży

W ramach zagospodarowania przestrzeni, oprócz plaży, ma powstać również część gastronomiczna.

- Ja jestem na nie i wiele osób ma podobne zdanie. Na pewno mieszkańcy okolicznych domów, którzy pod samymi oknami mają mieć właśnie imprezę z muzyką, z gastronomią i alkoholem. Zmieni się charakter tego miejsca. Z pełnego zieleni parku na miejsce imprez - dodaje Jolanta Staroszczyk.

Mieszkańcy zapowiadają dalsze protesty wnosząc o rezygnację z pomysłu plaży miejskiej.