Nowa siedziba rady mieści się w kamienicy przy ulicy Kościuszki 184 w dawnym sklepie z nasionami.

- Kiedy to miejsce zostało już wybrane i zaakceptowane przez strony przystąpiliśmy do procesu inwestycyjnego. Najpierw trzeba było zaprojektować przestrzeń. Ona wyglądała inaczej niż 2 lata temu, natomiast dzisiaj oddajemy tak naprawdę kompleksowo przygotowane miejsce pod aktywność rady osiedla - tłumaczy Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

- To nas kosztowało ok. 600 tysięcy złotych. Prace trwały blisko dwa lata. Musieliśmy przygotwać wcześniej odpowiedni projekt. Dzisiaj możemy już przekazać klucze do pięknie wyremontowanego lokalu - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Poprzednia siedziba Rady Osiedla Przedmieścia Oławskiego również mieściła się przy ulicy Kościuszki. Niestety pierwotny lokal okazał się za mały i nie spełniał potrzeb rady zarządu. 

- Tutaj, na blisko 140 metrach kwadratowych mamy zlokalizowane biuro, miejsce w którym rada może się zbierać, jak i również przestrzeń warsztatową, gdzie mogą odbywać się różnego rodzaju zajęcia. Tutaj radni już deklarują, że będą otwarci na mieszkańców i chcą, aby ta przestrzeń funkcjonowała tutaj publicznie. Drzwi będą otwarte dla mieszkańców - dodaje Bartosz Nowak.

- To jest spora przestrzeń. Mamy salę sesyjną, w której będziemy się zbierać jako radni i debatować. Jest również miejsce biurowe dla zarządu, aneks kuchenny i dwa pokoje na warsztaty - dodaje Agnieszka Imiela-Sikora z Rady Osiedla Przedmieścia Oławskiego. 

W nowej siedzibie rady osiedla mają być organizowane zarówno spotkania zarządu, jak i warsztaty dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego.