- Jak tylko pogoda pozwoli, rozpoczną się prace przy budowie boisk sztucznych przy Stadionie Wrocław. To będzie na parkingu od strony alei Śląskiej. Będą to trzy boiska, które będzie można połączyć w jeden plac do gry, mniej więcej o wymiarach 75 x 45 m - mówi Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Wstęp na boiska będzie płatny. Będzie można je wynająć poprzez telefon, internet lub bezpośrednio na miejscu. Oprócz boisk stanie sześć szatni, a także biuro inwestora, który będzie dzielił się zyskami ze Stadionem Wrocław. Liderem konsorcjum jest firma BK Turismo.

- To boisko powstaje z takich gotowych płyt, paneli, to jest dosyć prosta konstrukcja. Oprócz tego zostaną jeszcze dostawione lampy, oświetlenia o mocy 400 luksów, także będzie można tu grać po zmroku - dodaje Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Oprócz Factory Sport Center, przy Stadionie Wrocław ma powstać więcej atrakcji.

- Tereny między stadionem a rzeką są stopniowo zagospodorywane, my tam mamy teraz duży plac zabaw dla dzieci, niewielkie boisko w kolejce do realizacji. Czekają kolejne do siatkówki plażowej. Na samej esplanadzie mamy dwa boiska do koszykówki ulicznej. Będziemy dokładać kolejne atrakcje, żeby to było miejsce, w którym można aktywnie spędzać czas - wyjaśnia Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Czas powstawania boisk wynosi trzy tygodnie, a więc do otwarcia Factory Sport Center może dojść jeszcze w marcu.