- Z tym podwórkiem, jak z każdym niewyremontowanym, jest kilka problemów. May tak naprawdę klepisko, jest brudno, w czasie deszczu tworzą się kałuże. Nie powiem, że nie ma zieleni, ale jest ona źle zagospodarowana - mówi Izabela Duchnowska ze Stowarzyszenia Nowe Nadodrze.

Na prośbę mieszkańców 28 lipca rozpoczęły się konsultacje społeczne, które potrwają do 18 sierpnia. Każdy mieszkaniec Nadodrza może sam wyrazić swoją opinię.

- Głównym kanałem konsultacyjnym jest formularz elektroniczny i dwa spotkania jedno na żywo drugie online. Te konsultacje prowadzi miasto Wrocław, we współpracy z nami. Nasza strona - Co tam na Nadodrzu także jest kanałem dla mieszkańców. Nie ma tam jeszcze formularza, ale będzie - dodaje aktywistka. 

Pomysł zagospodarowania na nowo nadodrzańskiego podwórka swoim patronatem objęła radna Rady Miejskiej Wrocławia - Jolanta Niezgodzka.

- To podwórko zgłosiłam do remontu w ubiegłym roku, bo mieszkańcy sami zasygnalizowali ten problem. Wspólnie udało się wywalczyć środki na dokumentację tego podwórka. One znalazły się w tym budżecie. W kolejnych latach będziemy starali się o pozyskanie środków na realizację  inwestycji - tłumaczy Jolanta Niezgodzka, Radna Rady Miejskiej Wrocławia.

Opinie mieszkańców zostaną przekazane projektantowi, koordynatorem koncepcji podwórka jest Zarząd Zasobu Komunalnego. Pieniądze na renowacje zostały uwzględnione w budżecie miejskim na rok 2020.

- Czy podwórko ma być parkingiem? Czy placem zabaw czy miejscem zielonym? O tym zadecydują mieszkańcy-  podsumowuje aktywistka.

- Jest to bardzo ważne, żeby mieszkańcy powiedzieli, czego najbardziej potrzebują, bo to oni będą z tego korzystać. Na pewno potrzebna jest osłona śmietnikowa, zmiana nawierzchni, zazielenieni czy stojak na rowery - podsumowuje radna. 

Do konsultacji są także zaproszeni najmłodsi.