Podwórko Szkoły Podstawowej nr 93 na wrocławskim Nadodrzu potrzebuje renowacji. Plac zabaw oraz boisko nadają się do generalnego do remontu. 

Jak widać obecny plac zabaw jest po prostu w bardzo złym stanie i trudno z niego korzystać, a dookoła jest dużo dzieci i szkoła podstawowa - mówi Izabela Duchnowska, mieszkanka Nadodrza.

Lubię moją szkołę, moich podopiecznych. Chciałabym, żeby mieli oni zapewnione super miejsce do zabawy. Niestety, jak widać w tej chwili podwórko jest zdewastowane - dodaje Sylwia Semeniuk-Przymęcka, nauczycielka SP 93 we Wrocławiu.

Jest jednak szansa na to, aby nadodrzańskie podwórko odzyskało dawny blask. Szkoła Podstawowa nr 93, jako jedyna z całego Wrocławia, została zgłoszona do akcji „Podwórko Talentów NIVEA”.

Mamy to szczęście, że w głosowaniu „Podwórko Talentów NIVEA” jesteśmy jedyną szkołą zgłoszoną we Wrocławiu. Licząc na udział wszystkich mieszkańców, mamy dużą nadzieję, że jesteśmy w stanie sprostać i dojść do 5 miejsca, które gwarantuje nam nowe podwórko - wyjaśnia Sylwia Semeniuk-Przymęcka.

Takie nowoczesne, ładne podwórko jest nam bardzo potrzebne na Nadodrzu. Z tego podwórka mogłyby korzystać dzieci nie tylko z Nadodrza, ale również z całego Wrocławia, z tego względu, że podwórko byłoby otwarte dla wszystkich - tłumaczy Izabela Duchnowska.

Zniszczona nawierzchnia boiska oraz stare huśtawki nie nadają się już do użytku. Aby odmienić los placu zabaw, wystarczy codziennie oddawać głos na wrocławską podstawówkę, która potrzebuje nowego podwórka. 

Zachęcamy bardzo mocno do głosowania. Pomóżcie nam! Niech zagłosuje cały Wrocław! - zachęca Izabela Duchnowska.

Mieszkańcy Nadodrza namawiają do oddawania głosów na Szkołę Podstawowa nr 93 w konkursie. 

https://podworko.nivea.pl/2020/lokalizacja/79-wroclaw