- Flota policyjnych radiowozów dolnośląskiej policji zwiększyło się w kolejnych kilkadziesiąt nowych samochodów. Są to radiowozy zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane. Samochody osobowe, które będą wykorzystywane do pełnienia służby patrolowej, a także przez policjantów pionu kryminalnego. Furgony ze względu na specjalistyczne wyposażenie będą wykorzystywane do konkretnych zadań - mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci z Dolnego Śląska mają nowe radiowozy

Koszty zakupionych pojazdów zostały podzielone między policyjny program modernizacji a ośrodki samorządowe. Inwestycja wyniosła ponad 8 milionów złotych. 

- Zostały sfinansowane częściowo ze środków pochodzących z programu modernizacji Policji w ramach dostaw centralnych realizowanych przez komendę główną policji, a częściowo przez samorządy lokalne województwa dolnośląskiego. Radiowozy trafią  do jednostek terenowych do komend miejskich i powiatowych na terenie Dolnego Śląska, ale też do poszczególnych komórek Komendy Wojewódzkiej - dodaje Rynkiewicz.

Radiowozy policyjne z nowoczesnym wyposażeniem

Nowe samochody przede wszystkim pomogą policjantomw codziennej służbie. Niektóre z nich z uwagi na specjalistyczne wyposażenie taki jak ambulans kryminalistyczny czy ambulans poczty specjalnej będą wykorzystywane do konkretnych działań.

- Konkretny zastrzyki jeżeli chodzi o liczbę samochodów o jakie zostanie powiększona flota policyjnych radiowozów garnizonu do  lnośląskiego. Zostały one przygotowane zgodnie z wcześniejszą specyfikacją dostarczona przez funkcjonariusz. Spełniają wszelkie wymogi związane z bezpieczeństwem i stanowią konkretne wsparcie techniczne w codziennej służby policjantów - komentuje Rynkiewicz.

Flota radiowozów powoli trafia do dolnośląskiej policji. - Już są przydzielane na konkretne jednostki. Część z nich zostanie dopiero przydzielona do konkretnych jednostek terenowych komend miejskich i powiatowych dolnośląskiego garnizonu - podsumowuje Rynkiewicz.

Samochody psiadają najnowocześniejsze wyposażenie.