Rektorem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu będzie dr hab. Andrzej Rokita. Pracę z AWF-em rozpoczął pod koniec lat 90. Był między innymi prorektorem do spraw studenckich i sportu akademickiego. Obecnie rozpocznie drugą kadencję jako rektor.

- Uczelnia to jest firma, to silnie działające przedsiębiorstwo. Ciesze się, że społeczność uczelniana mi zaufała, że ta wizja, którą przedstawiłem się przyjęła. Dziś uczelnia jest stabilna finansowo i organizacyjnie - mówi dr hab. Andrzej Rokita, rektor Akademii wychowania Fizycznego.

Czego od rektora oczekują sami studenci?

-Przede wszystkim płynności w podejmowaniu nowych decyzji, które często bywają niełatwe, a także zwykłej pomocy z jego strony- dodaje Katarzyna Mroczowska z Samorządu Studentów AWF-u.

- Ostatnie cztery lata były bardzo owoce. Zmieniliśmy wiele rzeczy na uczelni. Wprowadziliśmy ustawę o szkolnictwie wyższym, którą cały czas dopracowujemy. Stworzyliśmy kilka fajnych wydarzeń i dołożyliśmy kilka udogodnień dla studentów - podsumowuje Szymon Morga, przewodniczący Samorządu Studentów AWF-u.

- Na ostatnim roku studiów, przyszedł do obecnego rektora zapytać się czy jest w stanie mi pomóc ze znalezieniem pracy na uczelni. Wtedy on zaproponował mi współpracę. Bardzo się zdziwiłem, nie wierząc, że to możliwe. Od tamtej pory pracuje w Katedrze Zespołowych Gier Sportowych już 18 lat - przyznaje Ireneusz Cichy, rzecznik prasowy AWF-u.

Wśród wielu planów rektora na kolejne lata jest przede wszystkim budowa Centralnego Laboratorium Naukowo- Badawczego, które ma pomóc w zbadaniu kondycji fizycznej, a także w procesie budowania odpowiedniej formy. Ale to nie wszystko.

- Przed nami na pewno dwie inwestycje. Budowa stadionu lekkoatletycznego, a także Centralnego Laboratorium Naukowo-Badawczego. Unowocześnienie dydaktyki, którą chciałbym porównać z uczelniami na całym świecie. Wierzę, że program naszej placówki jest zbliżony do zachodnich standardów. To bedą nasze priorytety na kolejne lata- kończy rektor.

Druga kadencja rektora Potrwa do 2024 roku.