- Cały czas na bieżąco kontrolujemy sytuację w naszym kraju. Ograniczamy działalność sportową, ale ona trwa. Idziemy w kierunku zajęć indywidualnych - karate, jogi lub cross fitu - mówi Maja Muszyńska, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Postanowiliśmy odwołać październikowe wydarzenia - Baśniowy Wieczór w Bibliotece oraz Koncert Pamięci Anny Jantar - przekładamy je na początek przyszłego roku - dodaje Maria Bokun, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Kultury.

Pandemia już dawno pokrzyżowała plany obu instytucji, zwłaszcza jeśli chodzi o coroczne wydarzenia.

- W tym roku wiele imprez, które planowaliśmy się nie odbyło. Udało się zorganizować rajd rowerowy i to w zasadzie tyle. 10. edycja zawodów karate, sobota bokserska czy turniej piłkarski te wydarzenia czekają na przyszły rok - wyjaśnia dyrektor KOSiR-u.

Zajęcia, które nadal trwają są jednak prowadzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- Póki co prowadzimy wszystkie zajęcia, według wytycznych GIS-u. Dezynfekcja, maseczki i dystans - przestrzegamy tego surowo - podsumowuje dyrektor KOK-u.

Wszelkich informacji dotyczących bieżących wydarzeń zarówno Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, jak i Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji należy szukać na stronach internetowych lokalnych instytucji.