Do przestępstwa doszło w jednym z domów na terenie gminy Męcinka. Z relacji pokrzywdzonego 92-letniego mężczyzny wynikało, że zginęły mu przechowywane w domu pieniądze. Łącznie łupem złodzieja padło odłożone 800 złotych.

Jaworscy policjanci zajmujący się tą sprawą na podstawie uzyskanych informacji namierzyli i zatrzymali osobę podejrzaną o kradzież. To 37-letnia mieszkanka gminy Męcinka, która wpadła w ich ręce zaledwie kilka dni po zgłoszonym przestępstwie. Jak ustalili funkcjonariusze kobieta od dłuższego czasu opiekowała się pokrzywdzonym i znała jego zwyczaje. Wiedziała też, gdzie chowa on gotówkę.

Kiedy przyszła do niego aby posprzątać, wykorzystała chwilową nieobecność mężczyzny. Najpierw z jego portfela zabrała kluczyk, a następnie za jego pomocą otworzyła szufladę w komodzie. Stamtąd skradła 800 zł. Nie zabrała wszystkich znajdujących się tam banknotów mając nadzieję, że 92-latek nie doliczy się brakujących pieniędzy.  

Kobieta, która usłyszała w tej sprawie zarzuty próbowała tłumaczyć swoje zachowanie brakiem gotówki. Całą skradzioną kwotę miała bowiem przeznaczyć na zapłatę zaległych rachunków. 

Teraz za swój czyn podejrzana odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.