"Dziwne biblioteki, dziwne księgi" to temat, który obiecuje wejście z Bogusławem Bednarkiem w świat zazwyczaj zamknięty przed szerszą publicznością. Krainę ułudy, ambicji, obsesji ożywianych pragnieniem zdobycia klucza do wiedzy oraz umiejętności niedostępnych zwykłym śmiertelnikom. Będzie można usłyszeć jak powstawały takie dzieła i zbiory, komu służyły i w jaki sposób z nich korzystano. Będzie też można posłuchać, już po raz ostatni, dziwnych utworów wykonywanych przez nadzwyczajnego muzyka Martina Złotnickiego.

"Z podszeptu muz" to cykl sobotnich imprez dedykowany miłośnikom literatury i muzyki . Po raz piętnasty swoimi inspiracjami podzielą się ze słuchaczami: Bogusław Bednarek wyszukanym słowem, Martin Złotnicki szlachetnym dźwiękiem. Wrześniowy występ tego duetu będzie dla gitarzysty zamknięciem współpracy w ramach spotkań "Z podszeptu muz".

Bogusław Bednarek to żywa legenda Wrocławia. Jest wykładowcą uniwersyteckim, autorem dzieła „Epos europejski” i rozlicznych tekstów ze skłonnością do kuriozów jak: Literackie obrazy tortur, O profanacji ludzkich zwłok i grobów, Przyczynek do sympozjologii, O szkodliwości "Kaczki-dziwaczki", Węże, kolubryny, bazyliszki, kartany, Dziwne biblioteki, księgi i książki.
Stylowy wizerunek jegomościa w kapeluszu, w prochowcu, w kamizelce, z cygaretką - ciepło kojarzy się też bywalcom wszelkich spotkań literackich. Sławę zawdzięcza przede wszystkim znakomitemu programowi telewizyjnemu z lat 90 „Labirynty Kultury”, którego jest współtwórcą i głównym aktorem. 

Martin Złotnicki zalicza się do najznamienitszych gitarzystów klasycznych oraz flamenco. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej doskonalił kunszt pod okiem hiszpańskich gitarzystów w  Walencji. Poza Polską koncertuje również w Hiszpanii, Portugalii, Francji i Niemczech. Talent, nieodmiennie odzianego w czerń, muzyka a również kompozytora cechuje wirtuozeria ujawniająca wszechstronny potencjał gitary klasycznej, połączona z kapryśną fantazją rytmiczno-melodyczną i finezją dynamicznego kształtowania frazy muzycznej.
W duecie z Bogusławem Bednarkiem występuje nieprzerwanie, od początku zaistnienia cyklu "Z podszeptu muz", czyli od 7 marca 2015 roku.

"Dziwne biblioteki, dziwne księgi" - spotkanie z Bogusławem Bednarkiem i Martinem Złotnickim w cyklu "Z podszeptu muz"
16 września (sobota) godz. 19:00, wstęp wolny
Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław