Mieszkańcy zapytani o potrzebę powstawania takich parków jednogłośnie stwierdzili, że każdy kawałek zieleni jest dobry zarówo dla nich, jaki i dla rozwoju samego miasta. - Jest to miejsce, które wygrało w głosowaniu mieszkańców, ale także trudno się dziwić, w okolicy niedawno wyremontowano plac zabawa dla dzieci - mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. 

Park kieszonkowy to element "Zieleni dla Wrocławia"

Projekt parku kieszonkowego powstaje w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja przy ulicy Pereca jest częścią programu „Zieleń dla Wrocławia”, który ma zaspokoić potrzeby lokalnej społeczności. 

- Staramy się z każdego kawałka przestrzeni zrobić coś dobrego. Ważny jest dla nas fakt, żeby każdy wychodząc z domu mógł usiąść na ławce, nie musiał wsiadać w samochód czy komunikacji miejskiej, żeby poczuć się jak w parku - dodaje Szempliński.

Drzewa, krzewy i ławki. Tak będzie w parku przy ul. Pereca

W parku będą posadzone drzewa, które dadzą cień. Krzewy urozmaicą otoczenie, a ławki umożliwią odpoczynek. - Zmiany klimatyczne sprawiają, że coraz bardziej zaczynamy doceniać naturę, a rekreacja na świeżym powietrzu także ma swoje wymagania - podsumowuje Szempliński.

Inwestycja ma zostać zakończona do lipca tego roku.