Dziecko zostało przewiezione do szpitala na obserwację z uwagi na zaniedbania. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwa kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

- 2 grudnia 2017 roku około godz. 16.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Długołęce otrzymali informację, że młoda kobieta wraz z dzieckiem przebywa w jednym z mieszkań na terenie Mirkowa, gdzie spożywany jest alkohol - mówi asp. szt. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji. 

Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Po sprawdzeniu okazało się, że 25-letnia matka mając ponad 2 promile „opiekowała” się swoim 2-miesięcznym dzieckiem. W związku z tym kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. 

- Niemowlak trafił do szpitala na obserwację z uwagi na zaniedbania - dodaje Jabłoński. 

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka, może jej grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. 
Policjanci powiadomili o całej sytuacji sąd rodziny, który zdecyduje o dalszym losie dziecka.