Robert Wydera urodził się z wrodzonym brakiem lewej kości udowej. Mimo niepełnosprawności od dziecka był bardzo aktywną osobą nie poddawał się i inspirował innych. Sportowiec reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w parakajakarstwie, a także siatkówce na siedząco. Zawodnik jest ambasadorem akcji i chce pokazywać wraz z innymi osobami, ze nie możliwe nie istnieje.

Trener parakajakarzy podkreśla, że osoby po amputacji uprawiające sport cechuje dyscyplina i zaangażowanie. Program „Po Amputacji" to wsparcie w procesie odzyskania sprawności, osób po utracie kończyn niezależnie od przyczyny. Program jest całkowicie bezpłatny i jego zakres jest szeroki od pomocy psychologicznej po rehabilitacje i zakup protezy. Pomysłodawca akcji ma pojechać na kolejne igrzyska olimpijskie, to sport nauczył go wytrwałości.

Program już działa i pomaga. Pan Tomasz, dzięki Fundacji Moc Pomocy i innym darczyńcom zaczął stawiać swoje pierwsze kroki dzięki specjalnej protezie. W Polsce rocznie dochodzi do ponad 13 tys. amputacji. Do programu można zapisać się za pomocą formularza na stronie www.poamputacji.pl. Na Facebooku akcji prowadzone są transmisje na żywo z ekspertam.