Projekt skierowany jest do firm z branży IT i kreatywnej, które istnieją nie dłużej niż 5 lat. Będzie polegał na szkoleniach na przykład z zakresu przywództwa, doradztwie, a także spotkaniach z mentorami i konsultantami, którzy pomogą w rozwoju firmy.

- Dla nas bardzo istotne jest to, abyśmy mogli być w miejscu, w którym podobnego rodzaju firmy się spotkają, funkcjonują i w którym pojawiają się inwestorzy, konsultanci i to już odczuwamy. Na pewno bardzo ważny jest też dostęp do ludzi, którzy mają doświadczenie - mówi Radek Miszczak, prezes Optimatik. 

- Jednym z naszych mentorów będzie Piotr Voelkel, założyciel grupy kapitałowej VOX. Będzie Alain Heureux to jest ekspert Komisji Europejskiej, więc to ludzie zarówno związani ze środowiskiem lokalnym, jak i międzynarodowi eksperci, którzy mogą pomóc wrocławskim firmom - dodaje Michał Karbowiak z Concordia Design Wrocław.

Program jest bezpłatny, ale warunkiem uczestnictwa jest wynajem minimum dwuosobowego biura. Czynsz będzie jednak niższy. Projekt inkubacyjny ma pomóc firmom w ich rozwoju, pozyskaniu nowych klientów i korzystaniu z doświadczenia innych.

Spotkanie z mentorem lub ekspertem albo taki nowy kontakt z klientem czasami zaoszczędzi nam godzinę, dzień, tydzień, a może nawet pół roku pracy, kiedy spotkamy się z kimś bardziej doświadczonym, kiedy już od niego dowiemy się, z jakimi problemami możemy się zmierzyć - zaznacza Michał Karbowiak z Concordia Design Wrocław.

- Docenię wszystko, co pomoże mi wykonać naszą prace szybciej, sprawniej, lepiej, ale chyba największą wartością w biznesie zawsze są ludzie i relacje z nimi - dodaje Radek Miszczak, prezes Optimatik.

Pierwsze spotkania mają ruszyć najprawdopodniej w lipcu, ale wciąż można się zgłaszać do programu. Najprościej zrobić to przez stronę internetową Concordii. Docelowo program ma potrwać nawet trzy lata.

Wrocław jest jedną ze startupowych stolic Polski. Mam nadzieję, że tym programem dołożymy taki kolejny klocek do tego, żeby go w tym tytule umacniać - mówi Michał Karbowiak z Concordia Design Wrocław.

Oprócz kreatywnej przestrzeni w środku, z okien Concordii rozciąga się widok na Wrocław.