PWr. Aplikacja w 24h, która skraca tekst!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Studenci z Politechniki Wrocławskiej stworzyli w 24 godziny nową aplikację, która streszcza tekst, bo chodzi o to, jak mówi idea konkursu, aby pracować mądrze, a nie ciężko.

Przyjaciele z liceum, a obecnie studenci Politechniki Wrocławskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie spotkali się ponownie, aby wygrać III edycję Hackaton BITEHack, konkursu adresowanego do miłośników automatyki, robotyki, programowania i nowych technologii.

– Chodziliśmy do jednej klasy razem, potem kontakt nam się urwał, każdy poszedł w swoją stronę, ale zespolił nas na nowo Mateusz i napisał do każdego – mówi Igor Cichecki, student Politechniki Wrocławskiej.

Najważniejszy był jednak w konkursie pomysł na aplikację i talent programistyczny.

– Wpadł jakoś tak pomysł, a co jeśli zredukować czas, który poświęcamy na codzienne czytanie rzeczy, których nie chcemy czytać, lub musimy przeczytać i zobaczyliśmy, czy jest to możliwe – podkreśla Mateusz Szmal, student Politechniki Wrocławskiej.

Okazało sie, że tak. Na przygotowanie rozwiązania studenci mieli 24 godziny i się udało, stworzyli aplikację, która na razie działa w języku angielski, ale w przyszłości może pomóc wielu uczniom i osobom.

– Aplikacja skraca tekst, czyli wklejamy w nią jakiś skopiowany długi artykuł, lub wgrywamy PDF, czy zdjęcie tekstu i automatycznie klikając dostajemy streszczenie tego tekstu, oczywiście jest one sensowne z najważniejszymi słowami kluczowym – mówi Mateusz Szmal, student Politechniki Wrocławskiej.

– Bardzo wielu studentów pyta się mnie, czy dane materiały są wartościowe, czy warto z nich korzystać, ale często są one długie, więc taka aplikacja w sposób automatyczny może im pozwolić na odpowiedź. Takie rozwiązanie z pewnością się przyda – mówi dr hab. inż. Grzegorz Tarchała, Katedra Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych Politechniki Wrocławskiej.

Aplikacja, która streszcza tekst póki co jest testowana.

– Możemy powiedzieć, że już działa tak jakbyśmy chcieli, ale musimy jeszcze zagwarantować odpowiednie zabezpieczenia, to zajmuje czas, ale docelowo chcemy wprowadzić tę aplikację na rynek – dodaje Mateusz Szmal, student Politechniki Wrocławskiej.

Nowy pomysł studentów może się okazać strzałem w dziesiątkę, a aplikacja może pomóc zaoszczędzić czas.

Zobacz również

Wilcza Góra, czyli centrum wulkanu i znak rozpoznawczy Złotoryi. Kiedyś tętniło tutaj życie. Na samym szczycie stało schronisko z genialnym widokiem na całe miasto. Następnie w okresie powojennym to miejsce stało się kamieniołomem i wydobywano tutaj bazalt metodą odkrywkową, a skruszony kamień jechał na budowy dróg całej Polski. Teraz to miejsce dzięki rewitalizacji odzyskuje dawny blask i wraca na turystyczną mapę Polski.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy