Do kandydowania do Wrocławskiej Rady Kultury mogli zgłaszać się wszyscy reprezentanci środowiska kulturalnego stolicy Dolnego Śląska.

- Rada kultury powołana przy prezydencie Wrocławia ma być głosem wrocławskiego środowiska artystycznego. Będzie składać się z 15 osób, z czego 8 zostanie wybrana jako przedstawiciele społeczności w czasie wyborów, które odbędą się w trakcie kongresu - tłumaczy Tomasz Myszko-Wolski z biura prasowego Urzędu Miasta.

Rada będzie doradzać prezydentowi przez 3 lata w tworzeniu polityki kulturalnej miasta. Ma również umożliwić spotkania przedstawicieli różnych środowisk twórczych.

- Będą to przedstawiciele środowiska artystycznego, kulturalnego Wrocławia. To oni będą zabierać później głos w imieniu całej społeczności - dodaje Tomasz Myszko-Wolski.

Wszyscy zainteresowani będą mieli szanse wybrania swojego kandydata do rady.

- Podczas Wrocławskiego Kongresu Kultury będzie można przyjść do Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia i tam zarejestrować się na kongres, żeby wziąć w nim udział lub tylko oddać głos na wybranego kandydata lub kandydatów - mówi Dominika Kawalerowicz ze Strefy Kultury Wrocław.

O wynikach głosowania dowiemy się najprawdopodobniej w kwietniu tego roku.