Patryk Radwański cierpi na rdzeniowy zanik mięśni w skrócie SMA. Aby go ratować rodzina, bliscy  i rada osiedla Maślice chcą zorganizować festyn charytatywny, który pomoże zebrać pieniądze na terapie genową w Stanach Zjednoczonych. 

To jest już drugie wydarzenie, jakie organizujemy. Pierwsze miało miejsce 11 stycznia, wtedy w trzy godziny zebraliśmy ponad 18 tysięcy złotych, to nas zmobilizowało, żeby dalej pociągnąć ten temat - mówi Sławomir Czerwiński, prezes zarządu rady osiedla Maślice.

Choć do tej pory udało się zebrać większość - blisko 7 milionów złotych, to nadal wsparcie jest potrzebne. 

 - Patrząc na kwotę chciałoby się powiedzieć, że niewiele brakuje. Nadal jednak jest to blisko trzy  miliony złotych. Niedawno doszły koszty hospitalizacji. Cała kwota, którą chcemy zebrać, to dziewięć milionów złotych i siedemset tysięcy - dodaje prezes rady osiedla. 

Każdy, kto chciałby przyczynić się do pomocy małemu Patrykowi, może wpłacić dowolną kwotę poprzez stronę fundacji siępomaga, której Patryk jest podopiecznym. Festyn w niedzielę - 9 lutego będzie dobrą okazją, aby uratować jego życie.

 - Miedzy innymi czekają nas koncerty, występ artystyczne na scenie. Wokół niej będzie mnóstwo atrakcji - sportowe miasteczko dla dzieci, gra terenowa. Na lodowisku od 11:00 do 12:00 wstęp będzie możliwy za cegiełkę do puszki dla Patryka za 5 złotych - podsumowuje Aleksandra Hnat, koordynatorka festyn u. 

Oprócz atrakcji dla małych i tych nieco starszych, będą także kiermasze z ciastami, książkami, zabawkami, a także biżuterią. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Wrocław

- Szukaliśmy miejsca, w którym będziemy mogli pomieścić sporo ludzi nie tylko w środku, ale tez na zewnątrz - przyznaje koordynatorka. 

Dla tych, którzy w najbliższą niedzielę odwiedzą miejski stadion czeka niespodzianka. Wydarzenie jest objęte patronem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.