Remont autostrady A4 na odcinku Wrocław - Legnica ruszy w poniedziałek 21 kwietnia, chociaż teren został już oddany do dyspozycji wykonawców. Oznacza to, że mogą pojawić się drobne utrudnienia.

Co będzie remontowane na odcinku A4 Wrocław – Legnica?

Prace obejmować będą wyburzenie jednego z wiaduktów oraz remont podpór sześciu z nich. Od 14 kwietnia rozpoczęły się działania związane z wystawieniem tymczasowej organizacji ruchu.

- Utrudnienia rozpoczną się od 21 kwietnia, wtedy będą remontowane dwa wiadukty na wysokości Wądroża Wielkiego i Strzeganowic - mówi Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przejazd w okolicy remontowanych wiaduktów będzie się odbywał tylko jednym pasem ruchu na każdej jezdni. Aby ograniczyć utrudnienia jednocześnie remontowane będą maksymalnie dwa wiadukty.

- Stan techniczny wiaduktów wymagał wzmocnienia filarów, skąd też naprawy są potrzebne, ale można było je dalej bezpiecznie eksploatować - dodaje Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace na A4 w okolicy Sadkowa

Największym utrudnieniem dla kierowców może być ostatni etap robót, czyli rozbiórka obiektu koło wsi Sadków. Wymagać będzie wyłączenia pasa ruchu szybkiego, a później całkowitego zamknięcia jezdni. Ruch będzie się odbywał jedną z nich na zmianę.

- Planowane zakończenie prac, zgodnie z umową, to jest czwarty kwartał tego roku, jednak wykonawca dąży do tego, żeby te prace zakończyć już latem - zaznacza Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Aktualnie w związku z ograniczeniem przemieszczania się zauważalny jest mniejszy ruch na autostradzie A4.

CZYTAJ TAKŻE: