Jeżeli wybierzemy sobie prezydenta, który będzie miał siłę i odwagę powiedzieć, że wszyscy w domu, który nazywa się Polska, powinni mieć równe prawa, to taki prezydent zabierze nas ku lepszej Polsce. Potrzebujemy takiego prezydenta, który nie będzie w takich sytuacjach chował głowy w piasek - mówi Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP. 

Robert Biedroń podziękował wszystkim, którzy walczyli o poprawę klimatu, a także, którzy stawali w obronie kobiet i możliwości podejmowania przez nich decyzji.

Nie dali sobie przez te lata wmówić, że kobiety nie mają prawa decydować o ich życiu i zdrowiu. To jest ich życie, ich ciało i ich wybór i trzeba to szanować w 2020 roku w sercu Europy w demokratycznym państwie - zaznacza Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP. 

Kandydat na prezydenta Polski podkreślał znaczenie równości każdego człowieka oraz mówił o opodatkowaniu Kościoła, budowie miliona mieszkań z tanim najmem oraz gospodarce odchodzącej od węgla.

Ludzie, a na to umówiliśmy się w Konstytucji, mają prawo do mieszkania, mają prawo planować swoją przyszłość i to jest standard cywilizacyjny naszego kraju - dodaje Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP. 

Robert Biedroń to kandydat Lewicy. Posłowie partii podkreślają, że jako jedyny jest w stanie sprawić, że Polska będzie równa dla wszystkich. Swoje poparcie wyraziła także prezydent Świdnicy.

Wierzę, że będzie dobrym skutecznym postępowym progresywnym prezydentem Polski. To nie jest wizerunek wykreowany na czas kampanii. Robert jest uczciwy, otwarty, słucha ludzi, jest tolerancyjny wobec innych. Dlatego również go popieram, chociaż przede wszystkim popieram go dlatego, że jest dobrym człowiekiem - mówi Beata Moskal-Sławniewska, prezydent Świdnicy.

Nic o Was bez Was - taki jest Robert Biedroń, taka jest Lewica, taka będzie Polska, kiedy w pałacu prezydenckim zasiądzie lewicowy prezydent - zaznacza Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

Mamy kandydata na prezydenta, który nikogo nie zostawia w tyle, który wie, na czym polega solidarność społeczna, wie, co to znaczy iść pod prąc - dodaje Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

Robert Biedroń na spotkaniu we Wrocławiu podkreślał także jak ważne to będą wybory. Jego zdaniem zdecydują nie tylko o najbliższych 5 latach, ale będą miały wpływ na dalszą przyszłość kraju.

28 czerwca zdecydujemy o tym, w jakim kierunku pójdziemy. Chciałbym Was poprosić i zabrać w kierunku takiej Polski, o jakiej mówiłem. Nie zrobię tego jednak sam. Nic o Was bez Was. Do przodu Polsko - mówi Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP. 

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca.