- Inwestycja obejmuje budowę 3,5 km odcinka drogi rowerowej. Momentami będzie to ciąg pieszo-rowerowy i poprowadzimy rowerzystów z przystanku przy ul. Krzyckiej. Tam całkowicie zmieni się organizacja ruchu - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Wrocław.

Z pętli przy ulicy Krzyckiej rowerzyści będą podróżowali Aleją Karkonoską, aż do Parku Klecińskiego. Do tej pory przejazd przez park był utrudniony przez rzekę Ślęzę. Teraz powstanie kładka, która umożliwi przejazd przez rzekę, w stronę Bielan Wrocławskich. Na co szczególnie czekają mieszkańcy gminy Kobierzyce.

- To jest dla nas inwestycja priorytetowa. Razem z Miastem Wrocław wiele lat zabiegaliśmy o ten projekt. Pierwsze pomysły pojawiały się dwa lata temu. Cieszymy się, że tym razem droga doczeka się finalizacji. Dlaczego? Ta droga przybliży naszą gminę do miasta - tłumaczy Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce. 

Dla gminy Kobierzyce inwestycje w ścieżki rowerowe są ważne, co roku pojawiają się nowe fragmenty tras.

- W tym roku oddaliśmy fragment Pełczyce-Kobierzyce. Myślimy o kolejnych. Chcemy połączyć Żerniki z Tyńcem, a sam Tyniec z Bielanami Wrocławskimi - dodaje zastępca. 

Pandemia okazała się korzystna dla przyszłości inwestycji. Pierwszy kosztorys okazał się wyższy niż ostateczna kwota przetargu.

- Ta inwestycja jest finansowana z programu rowerowego budżetu gminy Wrocław. Dofinansowana jest także z pieniędzy unijnych, a jej koszt to ponad dziewięć milionów złotych- podsumowuje urzędniczka. 

Prace mają trwać 12 miesięcy, a nowa droga rowerowa zostanie oddana w marcu przyszłego roku.