- Wole zrezygnować z rozbudowy urzędu, niż z jakiegokolwiek pracownika, który w mojej gminie pracuje - mówi wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

- Jesteśmy pełni podziwu dla wójta, który zachowuje ludzi pracujących w urzędzie i którzy generują dochody swoją pracą i sprawną obsługą - podkreśla Adam Jaskuła, przewodniczący Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Z powodu pandemii gmina będzie mieć najprawdopodobniej zdecydowanie mniejsze dochody. W tej chwili jednak rusza budowa odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia biegnącej przez teren gminy Czernica.

- My rozbudowujemy w tamtym miejscu równolegle swoje tereny przemysłowe. Sprawna obsługa przedsiębiorców będzie generowała wysokie dochody dla gminy - dodaje Adam Jaskuła, przewodniczący Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Te pieniądze mogą pomóc gminie w dalszym rozwoju i modernizacji budynków. Wójt podkreśla, że rozbudowa urzędu jest bardzo potrzebna, ale trzeba zacząć oszczędzać.

- Uważam, że należy zacząć oszczędzać od siebie. Doszedłem do wniosku, aby na razie pracować w takim składzie, jakim mamy, żeby inne ważne zadania nie ucierpiały - mówi wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Urząd zostanie rozbudowany, lecz na pewno nie w tym roku, inwestycja została przełożona.