- To, jakim Wrocław jest miastem w dużej mierze zależy od nas wszystkich. W dużej mierze zależy także o tego, jakimi środkami dysponujemy. Z jednej strony na utrzymanie miasta, a z drugiej strony na realizację tych marzeń i wyobrażeń o mieście, które każdy ma. Żeby im wszystkim sprostać, szalenie ważne jest, aby płacić podatki we Wrocławiu - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

We Wrocławiu PIT rozlicza ponad 400 tysięcy osób, ale według badań mieszka tu około 825 tysięcy. Co ważne, aby rozliczyć się w mieście, nie trzeba być tam zameldowanym.

- Standardowo termin na złożenie zeznawia podatkowego PIT upływa 30 kwietnia, ale w tym roku został on wydłużony do końca maja dla ponad 20 milionów podatkników rozliczających się na formularzach najbardziej popularnych PIT 37 i PIT 38. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała już gotowe zeznanie podatkowe w usługe Twój E-PIT - wyjaśnia Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Ci, którzy jeszcze nie rozliczyli swojego zeznania podatkowego, mogą to zrobić, nie wychodząc z domu. Aby część podatku trafiła do miasta, należy wpisać adres jednego z pięciu oddziałów Urzędów Skarbowych we Wrocławiu.

 - Tym wszystkim, którzy nie zwracają uwagi, gdzie się rozliczają, chciałbym ich uwadze jednak polecić, że ważne jest to, gdzie płacimy podatki. Skoro korzystamy z miasta, skoro używamy go, skoro mamy wobec miasta pewne oczekiwania, ale także jeżeli się chcemy czuć takimi pełnoprawnymi mieszczanami i obywatelami tego miasto, to warto jest się po prostu do tego miasta dołożyć - dodaje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Dzięki tym wpływom miasto może realizować zaplanowane inwestycje. W poprzednim roku Wrocław otrzymał prawie 1,5 miliarda złotych, co stanowiło 30 procent wszystkich dochodów miejskich.