Rzucanie siekierami w centrum Wrocławia

- Mamy przygotowane tory, każdy jest przedzielony siatką bezpieczeństwa. Na podłodze również narysowane są strefy, gdzie powinna znajdować się osoba rzucająca, a gdzie czekająca na swoją kolej - mówi Grzegorz Cichoszewski, 7siekier - Axe Throwing Club.

- Rzucanie siekierami, to kanadyjski sport do Europy przyjechał 3-4 lata temu. Ideą powstania miejsca jest to, żeby mieć we Wrocławiu inną rozrywkę niż kręgle, czy bilard - podkreśla Dominika Hałdrzyńska, 7siekier - Axe Throwing Club.

Osoby które przychodzą na miejsce są zapoznawane z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa. Następnie Do uczestników zabawy dołącza trener, który tłumaczy, jak bezpiecznie rzucać siekierą.

- Najważniejsze jest to, że sobie przygotowujemy tę siekierę za ramieniem i robimy zamach do przodu. Zadaniem uczestnika jest znalezienie swojego dystansu, w którym, jak puści siekierą, to zrobi jeden obrót - dodaje Grzegorz Cichoszewski, 7siekier - Axe Throwing Club.

Rzuty siekierą we Wrocławiu

Rzucanie siekierami, to nowy coraz bardziej popularny sport w Polsce, który ma coraz większe rzesze zwolenników. A czy rzucanie siekierą do tarczy jest proste?

- Nie, wydaję się proste na filmach, a tak nie jest. Trudno jest rzucić w 10 - mówią uczestnicy zabawy.

Rzucanie siekierami może być również dobrym sposobem na odreagowanie codziennych stresów.