- Na Politechnice Wrocławskiej skupiamy się na technicznej stronie akustyki np. na pomieszczeniach, jak zaadaptować przestrzeń, żeby dobrze brzmiała, a także zajmujemy się dźwiękiem w studiu, jak dobrze nagrywać - mówi student Politechniki Wrocławskiej, Robert Sokołowski.

Prelegenci podczas wydarzenia opowiadali o ciemnej stronie słuchania muzyki. Wszystkim, co jest głośne, możemy sobie zrobić krzywdę.

- Przebywanie często na głośnych koncertach lub głośne słuchanie muzyki może powodować ubytki słuchu, co należy traktować tak samo, jak przekroczony poziom dopuszczalnego hałasu w miejscach pracy - podkreśla Michał Łuczyński z Katedry Akustyki i Multimediów PWR-u.

Na poziom dźwięku należy uważać i słuchać własnego organizmu. Znużenie, czy podniesiony poziom stresu może skutkować zmęczeniem dźwiękiem. Na panelu można było również podyskutować na temat akustyki sal, a także jak można nagłośnić swoją kameralną imprezę.

- Trzeba to wnętrze do tłumić spowodować, żeby dźwięk nie odbijał się od wszystkich powierzchni. Impreza w pustym mieszkaniu dźwiękowo nie będzie sukcesem, ale w umeblowany już tak - mówi Piotr Kozłowski z Katedry Akustyki i Multimediów PWR-u.

Pomysł powstania paneli był prosty. Studentom Politechniki Wrocławskiej zależało, aby mieszkańcy Wrocławia mogli zadawać pytania ekspertom z dziedziny nauki.

- Mieszkańcy Wrocławia też chcą zadawać pytania, nie tylko my podczas naszej audycji, której można słuchać o godz. 15 w soboty w Akademickim Radiu Luz. Chcieliśmy dać możliwość zadawania pytań każdej osobie, bo wstęp na panele jest wolny - Karolina Pondel, studentka PWR-u.

Kolejny panel dyskusyjny na Politechnice Wrocławskiej Ściślej mówiąc odbędzie się w marcu i będzie dotyczył technologi 5 G.