— Profesor Veron jest jednym z takich osób od kiedy byli młodzi już się dali poznać jako wielcy naukowcy. To jest człowiek, który dostał tytuł profesora w wieku 27 lat, czyli rekordowo młodo. Później po pobycie w USA, kiedy przyjechał na Politechnike, to ją w dużym stopniu odmienił - mówi Arkadiusz Wójs, Przewodniczący interdycyplinarnego seminarium naukowego.

Profesor Veron był dziekanem Wydziału Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej w czasie pracy matematyk otworzył nowe kierunki studiów, a także owtorzył się na współprace z liceami. Znany matematyk został dwa lata temu odznaczony medalem PWR-u za swoje zasługi. Podczas seminarium Profesor opowiedział o anomalnych dyfuzjach i klasyfikacji statystycznej danych w biologii molekularnej.

- Chodzi o to, jak na przykład działają w naszym organiźmie żywe komórki. Taki konkret przykład białka typu G i receptory się komunikują i dzięki temu stajemy się zdrowsi, jeżeli bierzemy odpowiednie leki - podkreśla profesor Aleksander Weron.

Seminarium naukowe będzie kontynuowane. Politechnika Wrocłławska zaprasza naukowców z całego świata.

- Włącznie z laureatami nagrody Nobla, którzy mogą nam powiedzieć o tym co jest bardzo ważne, lub o problemach, które są do rozwiązania - dodaje Arkadiusz Wójs, Przewodniczący interdycyplinarnego seminarium naukowego.

Na seminaria naukowe są zaproszeni wszyscy nie tylko studenci, jednak żacy bardzo często zaglądają na wykłady, aby porzeżyć swoje horyzonty.

- Było bardzo fajnie. Mam nadzieje, że wiele takich wydarzeń będzie w przyszłości. Pan profesor w przystępny sposób dostarczył nam wiedze - mówi Szymon Korczyński, student Politechniki Wrocławskiej.

Kolejne seminarium naukowe na PWR odbędzie się w Lutym. Gościem będzie noblista z fizyki z 2018 roku do Wrocławia przyjedzie profesor Gérard Mourou.