- Kultura żydowska jest wspaniała. Byliśmy bardzo ciekawi tego, jak wszystko tutaj wygląda. Jesteśmy zaciekawieni wszystkim. Przyszłyśmy z koleżanki z rady osiedla bardzo dobrze czujemy się w Synagodze - podkreślali uczestnicy spotkania.

Podczas spotkania wrocławscy seniorzy mogli się zapoznać z tradycją i zwyczajami żydowskim, między innymi dostali specjalne przepisy kuchenne, rabin tłumaczył różne pojęcia.

- Mówię na przykład, dlaczego jemy czulent na szabat. Wszyscy jemy, mamy to samo ciało, ale dlaczego jest żydowskie jedzenie. Mam nadzieję, że to bd ciekawe - mówi David Basok, rabin gminy żydowskiej we Wrocławiu.

Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. W synagodze pod białym bocianem znalazło się 200 osób, żeby wspólnie rozmawiać na temat kultury żydowskiej.

- Chcemy dorzucić warstwę edukacyjną do życia wrocławskich seniorów, którzy na co dzień uczestniczą w różnych aktywnościach i są naszą sporą częścią publicznością - podkreśla Agata Szakiel, manager Chóru Synagogi pod Białym Bocianem.

Wykłady będą cykliczne, a w sobotę w synagodze odbędzie się koncert. Muzyka na żywo będzie wykonywana przez septet jazowy Piotra Wojtasika a także chór Synagogi pod Białym Bocianem.