Spacer po wrocławskich kryptach to wyjątkowa wycieczka  w czasie i przestrzeni, w miejsca mało znane, a na pewno skrywające w sobie niezwykłe historie owiane całunem tajemnicy.

 

-Spacer ciekawy, intrygujący, niezwykły. Czy trudny? Może być trudny dla ludzi, którzy mają słabe nerwy. Spacer, który się dzisiaj odbył dotyczył wrocławskich podziemi szczególnie tych związanych z kultem śmierci. Przemieszczaliśmy się po wrocławskich kryptach- opowiada Damian Kanclerski, wrocławski przewodnik turystyczny. 

 

Podczas zwiedzania można było zobaczyć krypty i Kościół św. Klary, zespół dawnego klasztoru krzyżowców z czerwoną gwiazdą czy klasztor sióstr Notre Dame. Odwiedzający mieli okazję przyjrzeć się reliktom i kryptom dawnego zamku piastowskiego. 

 

-Był to fantastyczny spacer, uroczy pan przewodnik, który miał bardzo bogatą wiedzę pokazał miejsca, które na codzień nie są dostępne, a historie opowiedziane i wszystko to co zobaczyliśmy zostanie na długo w pamięci- mówi pani Diana, jedna z uczestniczek spaceru.

 

-Jak ktoś się chociaż trochę interesuje historią Wrocławia- a Wrocław jest starym miastem to na pewno można zobaczyć bardzo ciekawe rzeczy- ja polecam, zachęca pan Jakub, uczestnik spaceru.

 

Wrocławianie mogą wziąć udział w innych mrocznych spacerach śladami epidemii czy kataklizmów ale też wybrać się w podróż z dziećmi i poznać wrocławskie opowieści bajkowe. Jest też coś dla urodzonych romantyków. 

 

-W walentynkowy weekend od 13 do 15 lutego planujemy aż 3 różne historie. Pierwsza będzie dotyczyła wrocławskich romansów i skandali, druga natomiast będzie dotyczyła wrocławskiej wolnej miłości i będzie to najbardziej frywolny ze spacerów, trzecia  dla miłośników romantycznych wrażeń- będzie spacerem po Ostrowie Tumskim gdzie przy blasku latarni będzie można ze swoją ukochaną/ukochanym poznać najpiękniejsze wrocławskie historie- mówi Marta Zawiła-Piłat z Hello Poland.

 

Tematyczne spacery odbywają się kilka razy w miesiącu.