Na kolejnej konferencji, którą jako Powiat Wrocławski organizowaliśmy, uczestniczyło sto procent wójtów i burmistrzów. To pokazuje, że tematyka jest bardzo wazna. Wójtowie i burmistrzowie bardzo poważnie podchodzą do tematu koronawirusa i zagrożeń - mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Podczas spotkań władz gmin i powiatu omawiane są bieżące problemy oraz potrzeby poszczególnych jednostek. Na ten moment na terenie powiatu wrocławskiego zarażone są 22 osoby. Jedynie w dwóch gminach, czyli Jordanowie Śląskim i Sobótce nie stwierdzono pozytywnych przypadków.

Tutaj muszę powiedzieć ważną rzecz, bo mimo tego, że na stronie facebookowej zamieszczane są informacje dotyczące liczby, szczególnie osób zakażonych, na terenie powiatu wrocławskiego, powstają pewne rozbieżności. Na przykład dzisiaj wojewoda dolnośląski na swojej stronie opublikował informację, że liczba zarażonych w powiecie wrocławskim wynosi 35. Pragnę podkreślić, że my korzystamy z danych policji i sanepidu powiatowego, więc są to dane aktualne. My dzisiaj mamy 22 osoby zarażone i ja tych liczb się trzymam - dodaje Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Rozbieżności mogą wynikać z tego, że część osób mieszka we Wrocławiu, a podaje adres na terenie powiatu.