Różnorodność nas wyróżnia,  to hasło Powiatu Wrocławskiego. Sołtysi wszystkich wsi gminy Długołęka spotkali się w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, aby podsumować zrealizowane i przyszłe zadania.

Dzięki współpracy Powiatu Wrocławskiego i sołtysów gmin Długołęka w minionym roku udało się zrealizować wiele kosztownych projektów.

Przede wszystkim nakładki, które zrealizowaliśmy w gminie Długołęka, bo tam na półtora miliona udało się zmodernizować stan nawierzchni w dwóch miejscowościach Budziejowice i Łosice- mówi Andrzej Szawan, Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego

Nakładki na drogach powiatu to bardzo kosztowna realizacja, jednak Powiat Wrocławski chce pozostawić taką samą wysokość budżetu na obecny rok.

W zeszłym roku to była kwota dla całego powiatu około 25 milionów i w tym roku również planujemy taką kwotę utrzymać- dodaje Andrzej Szawan, Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego

Dofinansowania do pomp ciepła, dokończenie melioracji rowów i nakładki na drogi są ważne dla sołtysów wsi gminy Długołęka.

W tym bieżącym roku chcielibyśmy na najbliższej sesji głosować nad uchwałą dotyczącą pomp ciepła i dofinansowania do tych pomp dla naszych mieszkańców. Również dokończenie sprawy rowów melioracyjnych, gdzie ściśle współpracujemy ze spółkami wodnymi gmin- mówi Wiesław Zając, Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego

Sołtysi są zadowoleni z obecnej współpracy z Powiatem Wrocławskim. W tym roku będą kontynuować bieżące i rozpoczynać nowe projekty ważne dla gmin.

Uważam, że współpraca idzie bardzo dobrze dlatego, że udało mi się osiągnąć rzeczy, których nie było przez wiele lat. Na przykład przebudowa, czy modernizacja drogi było to zadanie niewykonywalne, jednak tutaj to się udało osiągnąć- mówi Zofia Basta, Sołtys wsi Łosice

Spotkanie sołtysów ze starostą pokazało jak wiele realizacji zostało już wykonanych, a obecny według zapowiedzi ma być jeszcze lepszy.