Po starcie rundy wiosennej, Śląsk Wrocław w dwóch kolejnych spotkaniach zdobył zaledwie 2 punkty. 

- Chcieliśmy wygrać z Lechią, nie udało się. Mecz z Pogonią był dla nas ciężki. Kiedy gramy u siebie, musimy wygrywać - wyjaśnia Diego Živulić, piłkarz Śląska Wrocław.

W 23. kolejce PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie Górnika Zabrze. Zawodnicy Lavički powalczą o pierwsze zwycięstwo w nowej rundzie.

- Wiem, że historia naszych spotkań z Górnikiem Zabrze nie jest dla nas pozytywna. To wyzwanie dla nas, aby zmierzyć się z tą drużyną - opowiada trener, Vítězslav Lavička.

Jakie nastroje panują przed meczem z Górnikiem?

- Wszystko w porządku. Myślę, że dobrze trenujemy. Jesteśmy przygotowani do meczu, więc powinniśmy wygrać - mówi Diego Živulić.

Czy Śląsk Wrocław przełamie fatalną serię spotkań z Górnikiem?

- Górnik jest bardzo trudnym rywalem dla Śląska. Od wielu spotkań nie możemy z tą drużyną wygrać, ale liczymy, że przy dopingu publiczności, Śląsk Wrocław odniesie zwycięstwo. Pokazaliśmy w tym sezonie, że warto w nas wierzyć i nie z takimi rywalami, oczywiście szanując Górnika Zabrze, jest w stanie powalczyć o zwycięstwo - tłumaczy Tomasz Szozda, rzecznik Śląska Wrocław.

Do dyspozycji trenera są wszyscy piłkarze, poza zawodnikami, którzy od jakiegoś czasu borykają się z kontuzją. Jaki będzie wynik dowiemy się już w piątek.