Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego już po raz jedenasty wspierali najgłośniejszą orkiestrę w Polsce. Podczas turnieju Piłki nożnej halowej zbierali pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Przede wszystkim ważny jest szczytny cel. My co roku staramy się brać udział w tych zawodach. To dla mnie piaty z rzędu turniej. Jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego. Bardzo nam się podobała ta inicjatywa, dlatego wracamy wesprzeć WOŚP i spotkać się w starym gronie - mówi Nikodem Wszoła, kapitan zwycięskiej drużyny.

Organizacją turnieju zajęli się studenci z Informacji Kulturalno-Sportowej. Rozgrywki mają juz długą tradycję.

- To już jest jedenasta edycja. Najważniejsza jest charytatywność, chcieliśmy dołożyć cegiełkę od siebie. Nasza organizacja wspiera nie tylko sport, ale także kulturę. Dlatego podczas naszych licytacji można było wygrać na przykład wejściówki do teatru - przyznaje Julia Zdobylak z Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.

Członkowie studenckiej organizacji na początku pracy podzieli się na działy. Każdy zajmował się tym, w czym czuje się najlepiej. 

- Byłem członkiem pionu administracji i finansów. Do moich zadań należało załatwienie hali, na której odbył się turniej. Rezerwowanie sal na zebrania czy faktury. Sądzę, że dzięki temu, że były składki wpisowe za udział w turnieju. Do tego dołożyliśmy liczne licytacje, możemy wesprzeć projekt Jerzego Owsiaka  - dodaje Michał Kaczmarek z Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.

- Było super, świetna inicjatywa i dobra organizacja samego eventu, a także jako organizacja studencka - podsumowuje jeden z uczestników. 

Podczas niedzielnego turnieju studenci zebrali ponad pięć tysięcy złotych. A kwoty z licytacji nadal czekają na podliczenie. Wynik piętnastu tysięcy złotych sprzed roku jest bliski pobicia.