- Jest to nasza parterska uczelnia z którą współpracujemy już od 10 lat, to jest placówka, która istnieje od 120 lat. Jest w kategorii top 3 w Niemczech - mówi dr Aneta Szymańska, dyrektor programu MBA w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Wyższa Szkoła Handlowa gościła grupę studentów i profesorów z Lipska. Podczas spotkania żacy mogli usłyszeć wykłady niemieckich profesorów dotyczących ekosystemu w zarządzaniu, modeli biznesowych, a także tego, jak radzić sobie w sytuacji związanej.

- Obecna sytuacja jeśli chodzi o nauczanie w Polsce jest podobna do naszej. Jest model hybrydowy, gdzie niektóre zajęcia odbywają się stacjonarnie, a także model zdalny, gdzie zajecia są prawodzone online. Na razie uważamy, że ten system się sprawdza, a studenci go chwalą - mówi prof. dr Tobias Dauth, HHL Leipzig Graduate School of Management.

- Takie spotkanie polsko-niemieckie jest to zawsze świetna okazja na wymienienie poglądów. Razem możemy więcej, będziemy ze sobą współpracować i patrzymy w przyszłość - podkreśla jun.prof. dr Dominik Kanbach, HHL Leipzig Graduate School of Management.

- Studenci mówią mi, że nauczanie online jest bardzo męczące i trzeba się bardziej skupić czasami również brakuje odpowiedniej interakcji, dlatego czekam już na normalny powrót do pracy, a takie wymiany tylko w tym pomagają - dodaje prof. dr Alexander Lahmann, HHL Leipzig Graduate School of Management.

Dlatego Wyższa Szkoła Handlowa nie ogranicza się tylko do regionu, lecz także oferuje studia online w języku angielskim na całym świecie.

- Nasza nowa oferta to MBA Robotic Proces Automation, to są takie pierwsze studia online na świecie z RPA, które są oferowane w 100 % online - dodaje dr Aneta Szymańska, dyrektor programu MBA w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Obywatele z wielu stron świata mogą dołączyć na te studia i stać się rekininami biznesu, dzięki Wyższej Szkole Handlowej.