Święta za pasem, czyli czas szykować ozdoby i prezenty pod choinkę. I nie trzeba w tym celu zaciskać pasa – wystarczy odrobina wyobraźni, stosik materiałów nieopatrznie nazwanych „odpadami” i pozytywny nastrój! 

W niedzielę, 17 grudnia, o godz. 11 w EkoCentrum przy ul. Św. Wincentego 25 A, zapraszamy na świąteczne warsztaty upcyklingowe, czyli wspólne tworzenie dekoracji i oryginalnych podarunków z odzysku.

Ozdoby z odzysku 

W jednej z naszych sal warsztatowych zajmiemy się tworzeniem świątecznych ozdób na choinkę z odzyskowych elementów. W ruch pójdą kapsle, osłonki na kable, ścinki materiałów i wiele wiele innych dodatków, które pod czujnym okiem naszej specjalistki od upcyklingu zamienią się w niezwykłe dekoracje. Po co kupować, skoro można zrobić samemu?

Wielka świąteczna mydlarnia upcyklingowa

Na warsztatach oddamy Wam do dyspozycji najróżniejsze składniki naturalne, które po umiejętnym połączeniu staną się pachnącymi rozmarynem, lawendą lub cynamonem mydełkami. Każde mydło będzie można własnoręcznie i ekologicznie zapakować z udostępnionych materiałów.