Zaprasza Tadeusz Szczyrbak- prezes Rodziny Rodła Wrocław:

 

-To jedyne takie święto polskiej młodzieży spod znaku Rodła i tak wielkie upamiętnienie w stolicy Dolnego Śląska we Wrocławiu ale także współczesnej stolicy spod znaku Rodła jakim jest Wrocław. OD 2004 roku nieprzerwanie na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu przypominamy wielkie dziedzictwo Polaków w Niemczech- przypominamy Kongres Berliński, którego zwieńczeniem była chwila upamiętnienia ale też uroczystego ogłoszenia 5 prawd Polaków spod znaku Rodła. 

 

-Wtedy te prawdy były aktualne- ponad 80 lat temu i dzisiaj w Polsce i w świecie XXI wieku również te prawdy Polaków są nam szczególnie potrzebne. 

 

-Od lat ta dobra nowina spod znaku Rodła jest kierowana do wszystkich środowisk politycznych, do każdego Polaka indywidualnie, zresztą pierwsza prawda „Jesteśmy Polakami” jest w tym roku naszą dewizą i mottem. 

 

-Każdy jest tutaj mile widziany, może wybrać sobie punkty bardzo bogatego dnia. Na ten bogaty dzień składa się część poranna o 8:30 z apelem pamięci, ze złożeniem kwiatów, z wystąpieniami, z salwą honorową, z uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, Roty i pieśni My chcemy Boga. 

 

-Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w porannych uroczystościach będą mogli skorzystać z uroczystego zaproszenia i delektować się bardzo dobrą wojskową grochówką koło auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Tych porcji dla nikogo nie zabraknie. Będzie dla wszystkich gości 100 kilogramowy tort z prawdami Polaków spod znaku Rodła. Później dla nieco skromniejszej liczby gości w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego blisko 5 godzinny maraton z bardzo bogatym programem. 

 

-Ta historia sprzed 82 lat jest ze wszech miar godna poparcia i jest takim punktem odniesienia, który powinien być przyjaźnie przedstawiany młodym Polakom, a zwłaszcza tym, którzy na tej uroczystości będą. 

 

Uroczystości obchodów prawd Polaków rozpoczną się 8 marca o godzinie 8:00 przy kościele pw. św. Marcina na Ostrowie Tumskim.