Klasy sportowe kształtują młodych zawodników w zakresie piłki ręczne, lekkoatletyki, a także pływania. 

- Szkoła Podstawowa jest tym przedsionkiem, gdzie uczymy podstaw techniki. Dopiero potem zaczynamy trening typowo szkoleniowy. Tutaj szukamy tych osób, które potem zapiszą się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu - mówi Robert Poniatowski, trener pływania. 

12 godzin zajęć sportowych tygodniowo to blisko jedna trzecia całego planu lekcji. Treningi przeplatają zwykłe szkolne przedmioty. 

- Trening zazwyczaj odbywają się po zajęciach dydaktycznych. Szczególnie w klasach czwartych. W późniejszych latach treningi są rano i popołudniu - dodaje Beata Reus, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 we Wrocławiu.

Szkoła dysponuje sporym zapleczem trenerskim. W okresie wakacyjnym szkoła ogłosiła nabór do czwartych klas o profilu sportowym, ale także prowadzi uzupełniający nabór do klas 5, 6, 7 oraz 8. Szkoła dysponuje własnym zapleczem treningowym, na który składa się hala sportowa, wielofunkcyjne boisko i 25-metrowy basen. A w planach także siłownia. 

-  Przede wszystkim w tych klasach sportowych staramy się prowadzić treningi ogólnorozwojowe. Na początek gry i zabawy. Póżniej technika i nauka systematyczności. Ważne, aby dziecko w tym wieku było tym zainteresowane, chęci to podstawa - tłumaczy Grzegorz Solarczyk, trener lekkoatletyki. 

- Zawsze jest nam niezmiernie miło, jak po kilku latach możemy podziwiać naszych uczniów na wielkich imprezach. Z naszej szkoły wywodzi się między innymi Rafał Kubacki, judoka - podsumowuje Marcin Palica, Wicedyrektor ds. Sportu SP nr 46.

Szkoła podstawowa nr 46 we Wrocławiu czeka na przyszłych olimpijczyków.