Mimo tego że galerie sztuki i muzea w większości są już otwarte, nie wszyscy chcą je odwiedzać ze względu na koronawirusa. Galeria BWA Wrocław razem z Wyspą Tamka znalazły rozwiązanie dla tych, którzy w bezpieczny i odpowiedzialny sposób chcą obcować ze sztuką i jednocześnie nie oglądać jej wyłącznie w internecie.

- Wiele osób stara się jeszcze nie wychodzić albo ostrożnie przemieszczać się w miejscach publicznych, więc dajemy możliwość, aby sztuka sama przyjechała do państwa domów - mówi Joanna Stembalska, kierowniczka i kuratorka Galerii BWA Wrocław.

Sztuka na zamówienie to alternatywa dla wszystkich stęsknionych za twórczością artystyczną. Wystarczy zadzwonić do BWA Wrocław i zamówić mobilną wystawę „Gatunki inwazyjne” Bena Wrighta, która za darmo przyjedzie prosto pod wskazany adres.

- Tak wiele się już dzieje online, że widzimy przesyt tych wydarzeń, które można zobaczyć przez ekran. Pomyślałyśmy, że wystawa, którą w ubiegłym roku prezentowałyśmy w Galerii SiC! „Gatunki inwazyjne” amerykańskiego artysty, w kontekście pandemii światowej nabrała nowego znaczenia - dodaje Joanna Stembalska

Pomimo koronawirusa mieszkańcom brakuje sztuki, bo wystawa cieszy się zainteresowaniem wrocławian.

- Widzowie, którzy zwiedzają naszą galerię są tak samo zainteresowani sztuką jaka jest przedstawiana, jak i jej formułą. Gdziekolwiek byśmy się nie zatrzymali, to wygląda to tak, że gapiowie podchodzą bliżej i sprawdzają co się tutaj dzieje - opowiada Tomasz Wódkiewicz, producent Wyspy Tamka. 

- Wizualnie wystawa jest przyciągająca, atrakcyjna. W związku z tym ludzie się schodzą, interesują - dopowiada kuratorka wystawy

Aby zamówić mobilną galerię wystarczy zadzwonić do BWA Wrocław. Wystawę można oglądać jeszcze do 24 maja.