Targi Turystki Wrocław 2020 [28-01.03]

- Przychodzi się tu i nie chcę się od tego miejsca oderwać. Jest tu masa rzeczy: produkty regionalne, wiele atrakcji turystycznych, wiele konkursów ta scena żyje przez 3 dni. Mamy wiele voucherów i nagród do rozdania i to wszystko do niedzieli - mówi dyrektor targów, Piotr Olczak.

Podczas Targów można uzyskać informacje na temat podróży w różne rejony świata, spotkać się z podróżnikami, a także zobaczyć atrakcję Wrocławia. Wystawcy na stoiskach zachęcają gości do odwiedzenia swoich miast i krajów.

- Wrocławianie są ciekawi świata i chcemy pokazać, że Gran Canaria, to nie tylko taka pogoda i piękne plaże, ale także góry i pięknie zabytki, które można odwiedzić - podkreśla Magdalena Adamczyk, przedstawiciel GranCanaria.

- Jeżeli człowiek lubi zamki, to mamy dużo zamków w największych miastach i w Trokach, Wilnie i Kownie. Mamy ścieżki turystyczne, rowerowe dla turystów - dodaje Lucia Terenteva, przedstawicielka Litwy.

Międzynarodowe Targi Turystki i czasu wolnego Wrocław 2020

Litwa słynie także z uzdrowisk i pięknych małych miasteczek. Olsztyn również zaprasza wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska na terenie miasta znajduje się 11 jezior a także największa plaża miejska.

- Mamy wiele lasów, tereny rekreacyjne oraz niesamowite zabytki. Chwalimy się Kopernikiem, który u nas mieszkał i w Olsztynie znajduje się instrument astronimiczny wykonany jego ręką - mówi Krzysztof Otoliński z Biura Promocji Urzędu Miejskiego miasta Olsztyn. 

- Wałbrzych przepiękne, stare Dolnośląskie miasto. Mamy sztandardowe cztery pozycję: zamek w Książu, palmiarnia w Lubiechowie, muzeum ceramiki i porcelany w centrum miasta i centrum nauki sztuki Stara Kopalnia - dodaje Andrzej Partyka, przewodnik centrum nauki sztuki Stara Kopalnia.

To jest muzeum i centrum sztuki w zrewitalizowanej kopalni węgla kamiennego. Miejsce można zwiedzać całą rodzinę, trasa wycieczki zajmuje około dwie godziny. W miejscowości Sława na gości w tym sezonie będzie czekać nowa plaża.

- Do tej pory było jedno kąpielisko, od roku 2020 kąpieliska będą dwa. Wybudowana kosztem 5 milionów złotych nowa plaża zaraz będzie przechodzić odbiory. Osoby, które przyjadą w tym roku do Sławy bardzo się zdziwią - podkreśla Tomasz Krzymiński, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

- Dowiedziałam się bardzo wiele rzeczy na temat małych miejscowości w Polsce, choć dużo podróżuję - mówi Maria, uczestniczka targów. 

- Są to targi jedne z wielu w Polsce i mają bardzo atrakcyjną ofertę - dodaje Krzysztof, uczestnik targów.

Międzynarodowe Targi Turystki i czasu wolnego potrwają do niedzieli na Stadionie Wrocław, wstęp jest biletowany.