Tutaj we Wrocławiu na Rynku chcę się też zapytać, co Pan zrobił dla rodziny Stachowiaków, kiedy potrzebowała pomocy? - mówi Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP.

Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy niejednokrotnie skandowali imię kandydata.

Rafał Trzaskowski poruszył kwestie pomocy rodzinom, które nie mogą mieć dzieci, nauczycielom, frankowiczom i górnikom. Mówił także o chaosie, który panuje w edukacji, braku wsparcia dla dziecięcej psychologii oraz walce o czyste powietrze.

Co PiS i Pan prezydent zrobili tak naprawdę dla ludzi, którzy są w potrzebie? Jeżeli słyszymy, a w ostatnich dniach tak naprawdę bez przerwy słyszymy słowa, które mają prezentować program, ale tak naprawdę przez cały czas próbują nas dzielić. Wszędzie, gdziekolwiek jestem, musimy powiedzieć jasno, że my się dzielić nie pozwolimy - dodaje Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP.

Kandydat podkreślił, że prezydent musi stać za słabszymi, nie może być obojętny oraz że teraz jest czas na mobilizację za zmianą. Zaznaczał, że ważne są darmowe żłobki, inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy.

Wierzę w Polskę, gdzie nie ma równych i równiejszych, gdzie silniejsi pomagają słabszym, gdzie otwarta dłoń wygrywa z zaciśniętą pięścią - zaznacza Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP.

Rafała Trzaskowskiego przywitał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Prezydenci wraz z mieszkańcami odśpiewali wspólnie hymn Polski.

Rafale, witaj we Wrocławiu, Wrocław jest z Tobą. Ja we Wrocławiu mówię, że Wrocław to wspólna sprawa. Ty mówisz, że wspólna Polska. Z całą pewnością. Niech żyje Polska, niech żyje Wrocław, niech żyje prezydent Rafał Trzaskowski. Samorząd, demokracja, wolność, praworządność i wreszcie wspólnota. Tacy my jesteśmy i chcielibyśmy, żeby taki był przyszły prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Rafał Trzaskowski zebrał prawie 2 miliony podpisów. Podziękował za determinację mieszkańców i przypominał, jak ważne jest głosowanie w wyborach.