- Moja nauczycielka powiedziała mi kiedyś, że na pewno nie będę śpiewał, bo z takim zachrypniętym głosem jest to nie możliwe - mówi Roman Roczeń, niewidomy śpiewak.

Teraz wokalista rozmawia z ludźmi za pomocą muzyki, śpiewa szanty i inspiruje innych.

- Teksty, które wybieram do śpiewania rozumiem, czuje je i potrafię przez to przekazywać ludziom różne emocje - dodaje Roman Roczeń, niewidomy śpiewak.

- Roman nie dość, że śpiewa, to jeszcze żegluje. Potrafi sterować jachtem - podkreśla Krzysztof Kowalewski, gitarzysta.

Twórczość osób z niepełnosprawnością TON powstała z myślą o artystach, którzy nie mają możliwości zaprezentowania się przed szerszym gronem odbiorców.

- Prezentujemy tutaj ludzi, którzy charakteryzują się pasją, niesamowitym talentem. Ich pracę są na wysokim poziomie - mówi Aleksandra Ciemierkiewicz-Meissner, Centrum Kultury Wrocław-Zachód.

Dodatkowo w tym samym miejscu Centrum Kultury Wrocław-Zachód odbywają się warsztaty integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami. To cykl sześciu warsztatów odbywających się w weekendy do końca października.

- W naszej ofercie się znalazły warsztaty filmowe, teatralne, komiksowe. Każdy, kto się interesuje sztuką znajdzie coś dla siebie - dodaje Aleksandra Ciemierkiewicz-Meissner, Centrum Kultury Wrocław-Zachód.

Na warsztaty obowiązują zapisy, są jeszcze wolne miejsce. Więcej informacji na tematu TON-u, a także zajęć można znaleźć na Facebooku Centrum Kultury Wrocław-Zachód.