Jest to debata do dyskusji na temat wyzwń współczesności. Pochylimy się nad tematem wolności religijnej i jej podejściu w ujęciu polskim i niemieckim. Przyjrzymy się jej źródłom, pochodzeniu oraz jak te dzisiejsze wolności religijne są bronione w Europie - mówi Krzysztof Żyła z Centrum Historii Zajezdnia.

Wydarzenie „Konfrontacje z totalitaryzmem a kształtowanie się wolności religijnej” będzie otwarte dla wszystkich, który będą chcieli wziąć udział w dyskusji o wolnościach religijnych w systemach komunistycznym i nazistowskim. 

Gośćmi debaty będą profesorowie Kazimierz Ujazdowski i Gert Pickel z Uniwersytetu w Lipsku. Są to znani badacze wolności religijnej - zaznacza Krzysztof Żyła z Centrum Historii Zajezdnia.

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy, co więcej uczestnicy będą mogli zabrać głos oraz zadawać pytania prelegentom. Webinar zaplanowano na poniedziałek 29 czerwca o godz. 18:00. 

Webinar jest częścią Remember and Future forum, które w tym roku odbywa się w trybie on-line. Trwa dalej, będziemy działać nawet do początku sierpnia. Czeka nas jeszcze kilka wykładów europejskich myślicieli, a poza tym kolejne debaty - dodaje Krzysztof Żyła z Centrum Historii Zajezdnia.

Transmisja odbędzie się w dwóch językach - polskim i niemieckim.