- Dzieciaki rywalizują w turnieju piłki nożnej. Udział w każdym z tych turniejów biorą udział z Dolnego Śląska, a także z całej Polski między innymi gośćmi była u nas Pogoń Szczecin. Mamy szkółki z Wrocławia między innymi Akademie Śląska Wrocław - mówi współorganizator turnieju Wojciech Pawłowski.

- Turniej jest świetnie zorganizowany, jest bardzo dobra płyta do grania. Najważniejsze w tym wieku jest to, żeby chłopcy mieli, jak najwięcej minut spędzonych na boisku w krótkim odstępie czasu. Tutaj mamy pięć boisk - dodaje Wiktor Rusak, trener Akademii Śląska Wrocław.

Dzieci chcą grać w piłkę i zbierać doświadczenie na boisku podczas meczów z rówieśnikami. Żeby zostać zawodowym piłkarzem ważne są treningi, ale i talent. A czy młodzież na Dolnym Śląsku jest zdolna?

- Jest bardzo zdolna jest coraz więcej osób, a potem z tej całej masy wybiera się najzdolniejszych chłopców - podkreśla dyrektor sportowy szkółki Juventusu Turyn we Wrocławiu, Adam Nadbrzeski.

Turniej został podzielony na dwie fazy: eliminacyjną i finałową, aby najlepsi mogli grać z najlepszych. Oprócz wyników sportowych najważniejsza jest jednak dobra zabawa i rozwój.

- Wysoki poziom jest. Dobrze gramy, ale moglibyśmy grać lepiej, Aleks nam nie podaje piłki - dodają młodzi piłkarze.

Wygranymi 5 edycji turnieju zdolny Śląsk byli: Akademia pilkarska Śląska Wrocław, Parasol Wrocław, Akademia Pilkarska Pogoni Szczecin oraz Footbal Academy Legnica.