- Ten schron jest jednym z ekskluzywnych. Został zaprojektowany przez Richarda Konwiarza. Znajdujemy się 6-metrów pod ziemią. Cała przestrzeń jest podzielona na korytarze i pokoje, których znajduje się tutaj blisko 60 - mówi Agnieszka Grzybowska, menagerka Movie Gate.

Schron jest ekskluzywny gdyż podczas II wojny światowej znajdowały się tam toalety, prysznice, kuchnia, ogrzewanie. W trakcie zwiedzania można zobaczyć rekonstrukcje pomieszczeń. Podczas zwiedzenia schronu można znaleźć wiele oryginalnych przedmiotów i pozostałości z II wojny światowej.

- Wszystkie napisy w schronie są oryginalne, zachowana jest także farba fluorescencyjna. Zwiedzając możemy znaleźć również pocztówki osób, które tu przebywały, czy ukryty obraz - dodaje Agnieszka Grzybowska, menagerka Movie Gate.

Zwiedzać podziemia pl. Solnego można samodzielnie za pomocą aplikacji i specjalnych kodów QR. Odwiedzający są pozytywnie zaskoczeni możliwością zwiedzania wrocławskiego schronu.

Podziemia pl. Solnego we Wrocławiu pozwalają odwiedzającym przenieść się w czasie, do tego miejsca jeszcze powrócimy wtedy odwiedzimy muzeum filmu i pokazy szalonego naukowca.